PYTANIA I ODPOWIEDZI PHANTOM 4

PYTANIA I ODPOWIEDZI PHANTOM 4

1. Co to jest ActiveTrack? 
ActiveTrack pozwala na śledzenie ruchów poruszającego się obiektu bez oddzielonego nadajnika GPS. Wystarczy dotknąć na ekranie smartfona/tabletu w aplikacji DJI GO cel za którym ma się poruszać Phantom 4. Cel zostanie zapamiętany i Phantom zacznie go efektywnie śledzić w bezpiecznej odległości. 

2. Co to jest TapFly?
Tap Fly to funkcja pozwalająca na skierowanie Phantoma 4 gdzie tylko zechcesz bez pomocy aparatury. 
Dotknij na ekranie aplikacji miejsce gdzie ma się udać dron bez obaw. Nowy DJI Phantom 4 sam przyspieszy lub zwolni i uniknie przeszkód pod warunkiem że krajobraz nie jest zbyt jasny ( Do poprawnego działania oświetlenie powinno być w granicach 300-10000 luxów a obiekt jest wykrywany jeśli ma minimum 500 pikseli.) 

3. Czym jest system wykrywania przeszkód?
Phantom 4 jest wyposażony w czujniki który wykryje przeszkody na jego trasie lotu. Sensory nieustannie monitorują czy w zasięgu nie ma żadnej przeszkody, jeśli jest to Phantom sam ją uniknie odpowiednio się wznosząc, opadając lub po prostu omijając zagrażający obiekt. 

4. Dlaczego w Phantomie 4 został zastosowany kompozytowy rdzeń? 
Nowej jakości rdzeń sprawia że quadrocopter jest sztywniejszy i minimalizuje niechciane wibracje podczas lotu. Gwarantuje to precyzyjniejsze działanie IMU. Ponadto Phantom z nowym rdzeniem jest także lżejszy. 

5. Czym różni się nowy nadajnik od starszych modeli?
W Phantomie 4 został zainicjowany tryb SPORT a także kolejno oznaczone tryby P,S i A. 
Tryb P - Tryb pozycji to tryb podstawowy podczas którego mamy dostęp do wszystkich podstawowych funkcji lotu - Inteligentne tryby lotu, TabFly, ActiveTrack.
Tryb S - w Trybie sport możemy osiągnąć maksymalną prędkość 72km/h 
Tryb A - (Attitude) To tryb standardowy w którym nie funkcjonuje tryb stabilizacji satelitarnej. Phantom porusza się płynnie i naturalnie. Przycisk "Playback" w prawym górnym rogu aparatury został zmieniony na "Pause", po jego użyciu Phantom zawiśnie w obecnym miejscu i będzie czekał na dalsze rozkazy. Można używać trybów lotu, ActiveFly i TabFly.

6. Jakie ulepszenia wprowadzono w systemie pozycjonowania Phantoma 4.
Nowy system pozycjonowania wykorzystuje cztery sensory które zwiększają dokładność i stabilność lotu co daje większą przyjemność z latania. Jego system został poprawiony, teraz funkcjonuje z odległości 10 metrów na ziemią z dokładnością do +/- 0,1m w pionie i +/- 0,3m w poziomie. 

7.Jak jest skuteczny zasięg wykrywania przeszkód przez nowe sensory? 
Efektywny zasięg to od 0,7m do 15 metrów. Mimo że aplikacja DJI GO będzie informowała o zbliżającej się przeszkodzie, pilot mimo wszystko powinien zachować należytą ostrożność.

8.Czy system wykrywa przeszkody we wszystkich trybach pracy? 
System działa w trybach ActiveTrack, TapFly, w trybie normalnym i trybach inteligentnych. 

9. Czy system napędowy jest zmodyfikowany? 
Tak, silniki Phantoma 4 są kompatybilne z najnowszej generacji śmigłami montowanymi metodą Push and Relase. 
Drastyczna zmiana prędkości to nie problem! Phantom jest jeszcze bardziej zwinny i natychmiast reaguje na wydane polecenia. 

10. Ile lata nowy Phantom 4?
Dzięki inteligentnej baterii możemy wznosić się w powietrzu do 28 minut. Taki czas możemy osiągnąć tylko przy spokojnym locie, używając trybu sport czas lotu znacząco się zmniejszy. 

11. Jakie są główne różnice między śmigłami Phantoma 3 a Phantoma 4?
Nowe śmigła Push and Relase są szybsze w montażu i bezpieczniejsze niż standardowe śmigła dokręcane. Dzięki temu szybciej przyspieszamy i łatwiej hamujemy. 

12. Czy nowy gimbal ma lepsze właściwości? 
Gimbal został wykonany ze sztywnego i wytrzymałego materiału kompozytowego, jest także lepiej wyważony przez co środek ciężkości jest niemalże idealny. 

13. Czy nowa kamera ma lepsze właściwości?
Nowa kamera Phantoma 4 została ulepszona pod względem jakości obrazu. Abberacja chromatyczna została zmniejszona o 56% a dystorsja o 36% w stosunku do DJI Phantom 3 Professional. Ponadto teraz można nagrywać w jakości full HD 1080p i aż 120 klatkach na sekundę dzięki czemu możemy uzyskać fantastyczne slow motion!  

14. Dlaczego w Phantomie 4 jest zastosowany podwójny kompas i IMU? 
Nowy żyroskop zwiększa niezawodność systemu a dzięki podwójnemu kompasowi Phantom 4 może stale porównywać otrzymywane dane na bieżąco je precyzując aby idealnie określić pozycję. 

15.Jakie są zalety nowej aparatury i systemu przekazu na żywo?
Aparatura Phantoma 4 i przekaz na żywo jest wspierany przez nowoczesny system DJI Lightbridge dzięki któremu możemy uzyskać efektowny obraz podglądu w jakości HD w odległości aż 3,5km! Tą odległość można uzyskać w niezakłóconym terenie. 

16. Czy Phantom 4 ma funkcję powrót do domu? 
Tak. W trakcje powrotu do domu Phantom także wykrywa przeszkody i je omija.

17.Czemu służy tryb sport?
Dzięki temu trybowi nasz Phantom może osiągnąć maksymalną prędkość 72km/h. Służy głównie do zabawy i nie ma dodatkowych funkcji lecz na pewno się przyda jeśli będziemy mieli potrzebę szybkiego przemieszczenia się. 

Za pośrednictwem www.dji.com