Wczytuję dane...
Produkt dostępny
Model: 000180
Kod producenta: 000152
Wysyłka
Koszt wysyłki od: 9.99 PLN
Producent: ESky

Ładowarka do 2-3 Cell Li-Poly ESKY

Ładowarka z balanserem, firmy E_sky, do akumulatorów litowo-polimerowych Li-Po (2-3 cele), wyrównująca napięcie na poszczególnych celach. Dodatkowo wyposażona w funkcję cut-off, zabezpieczającą przed przeładowaniem pakietu.
(7,4V i 11,1V)  

Charakterystyka :

 

  • Wymiary : 67 x 47 x 20 mm
  • Waga z kablami i krokodylkami : 49 g
  • Rodzaj ładowanych ogniw : Li-Pol
  • Ilość ładowanych ogniw Li-Ion i Li-Pol : 1 - 3 ( 3,7 - 11,1 V )
  • Prąd ładowania : 0,8 A
  • Zasilanie : 12 V (min. 11 - max. 15 V)
  • Wyjście : wtyczka serwisowa balancera

.

Podwójne zasilanie
Ładowarka iMAX B6AC posiada wbudowany zasilacz, dzięki czemu może być zasilana bezpośrednio z sieci 230V AC. Posiada również wejście dla zasilacza 11-18V DC dzięki czemu możliwe jest użycie zewnętrznego zasilacza lub podłaczenie do akumulatora samochodowego.

Zoptymalizowane oprogramowanie operacyjne.
iMAX B6AC posiada funkcję AUTO, która kontroluje szybkość ładowania podczas ładowania i rozładowywania. W przypadku akumulatorów litowych, może to zapobiec przegrzaniu, które może prowadzić do eksplozji z powodu złego ustawienia parametrów przez użytkownika. Ładowarka auotmatycznie rozłączy obwód i rozpocznie alarm w przypadku jakiejkolwiek awarii. Wszystkie tryby pracy tej ładowarki są kontrolowane automatycznie w celu osiągnięcia maksymalnego bezpieczeństwa. Wszystkie ustawienia mogą być konfigurowane przez użytkownika.

Maksymalne bezpieczeństwo
Delta-peak: automatyczny program zakończenia w oparciu o zasadę wykrywania napięcia Delta-peak. Gdy napięcie akumulatora przekracza próg,  proces zostanie zakończony automatycznie.
Automatyczne ograniczenie prądu ładowania: Można ustawić górny limit prądu ładowania podczas ładowania akumulatorów NiCd lub NiMH. Funkcja ta przydatna jest do ładowania akumulatorów NiMH o niskiej impedancji i mocy w trybie ładowania "AUTO".


Ograniczenie temperatury.
Wewnętrzna reakcja chemiczna akumulatora może spowodować, że temperatura baterii wzrośnie podczas ładowania. Jeśli limit temperatury zostanie osiągnięty, proces ładowania zostanie zakończony. Funkcja ta jest dostępna po podłączeniu opcjonalnej sondy temperatury, która nie jest załączona do ładowarki.
Duża moc i wydajność.
Rzeczywista maksymalna moc ładowarki jest automatycznie ograniczona do 50 W, więc nie jest możliwe przekroczenie maksymalnej mocy ładowarki. Maksymalna moc rozładowywania wynosi około 5W. Prąd rozładowywania ograniczony jest przez ładowarkę oraz wewnętrzny czujnik termiczny. Jeżeli wewnętrzna temperatura przekroczy 80 stopni Celsjusza, ładowarka zatrzyma proces oraz komunikat "TEMP OVER ERR " pokaże się na wyświetlaczu LCD. W takim przypadku należy zmniejszyć prąd rozładowywania.

Wewnętrzny niezależny balanser akumulatorów litowych.
iMAX B6AC posiada wewnętrzny balanser ogniw. Nie jest konieczne podłączenie zewnętrznego balansera.

Równoważenie poszczególnych ogniw podczas ładowania oraz rozładowywania.
Podczas rozładowywania iMAX B6AC może monitorować i wyrównywać napięcie każdego ogniwa akumulatora indywidualnie. Jeżeli napięcie pojedynczego ogniwa jest nieprawidłowe pojawi się komunikat o błędzie i proces zakończy się automatycznie.

Możliwość dostosowania do różnych typów akumulatorów litowych.
iMAX B6AC jest dostosowana do różnych rodzajów baterii litowo, takich jak Li-ion, LiPo i nowej serii akumulatorów LiFe.

Dane techniczne:
Napięcie zasilania AC: 100-240V
Napięcie zasilania DC: 11-18V
Moc ładowania: Max. 50W
Moc rozładowywania: 5W
Prąd ładowania: 0.1-5.0A
Prąd rozładowywania: 0.1-1.0A
Prąd balansera Li-po: 300mA/ogniwo
Liczba ogniw NiCd/NiMH: 1-15 ogniw
Liczba ogniw Li-ion/Fe/Po: 1-6 ogniw
Napięcie akumulatora Pb: 2-20V
Waga netto: 575g
Wymiary: 135x144x36mm

 

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...