Wczytuję dane...
Produkt dostępny
Model: IMAXB6
Kod producenta: imaxb6
Wysyłka 24 godzin
Koszt wysyłki od: 9.99 PLN
Producent: IMAX
 

                      Ładowarka mikroprocesorowa - iMAX B6

+ zasilacz sieciowy 230V
 


Świetna, niedroga ale profesjonalna znana i uznana na świecie ładowarka do wszystkich akumulatorów stosowanych w modelarstwie dostępna w sklepach Modele-Centrum.

B6 jest inteligentną ładowarką z balanserem, która zarówno ładuje jak i rozładowuje akumulatory LiIon, LiPo, LiFe, Ni-Cd, Ni-MH, PB. Może ładować jednocześnie do 6 ogniw.


Zoptymalizowane oprogramowanie

Ładowarka iMAX B6 posiada automatyczną funkcję umożliwiającą ustawianie porądu ładowania lub rozładowywania. Funkcja najczęściej wykorzystywana w przypadku akumulatorów litowych. Zapobiega ona przegrzaniu, które w najgorszym

razie może doprowadzić do wybuchu akumulatora. Jeżeli ładowarka wykryje błąd lub usterkę, natychmiast zostanie to zasygnalizowane alarmem oraz automatycznie zostanie odłączony zostanie obwód. Dzięki testowaniu oprogramowania

ładowarki na dwa różne sposoby, mamy pewność maksimum bezpieczeństwa , a ryzyko wystąpienia błędu lub problemu zostało zmniejszone do minimum. Wszystkie ustawienia ładowarki mogą być dowolnie modyfikowane przez użytkownika.

Wewnętrzny balanser


Ładowarka iMAX B6 posiada balanser stabilizujący napięcie w poszczególnych celach akumulatora, dzięki temu nie jest wymagane użycie dodatkowego balansera.

W czasie rozładowywania mamy możliwość indywidualnego balansowania napięcia w każdej celi akumulatora, a także monitorować je zupełnie niezależnie. W sytucji nieprawidłowego napięcia na którejkolwiek celi, na wyświetlaczu ładowarki

wyświetli się komunikat o błędzie, a proces rozładowania zostanie zakończony automatycznie. 

Przechowywanie akumulatorów i bezpieczeństwo


Zastosowany tryb "FAST" pozwala na skrócenie czasu ładowania akumulatorów litowych. Tryb "STORE" umożliwia kontrolowanie napięcia końcowego aby przedłużyć jego żywotność.

Maksymalne bezpieczeństwo zapewnia program Delta-peak sensitivity, który automatycznie przerywa ładowanie, oparty na zasadzie detekcji napięcia delta-peak. LKiedy napięcie na akumulatorze przekroczy pewien próg,

proces ładowania zostaje automatycznie przerwany. Ładowarka ma możliwość automatycznego ograniczenia prądu ładowania, co znaczy, iż można dowolnie ustawić górny limit prądu ładowania akumulatorów typu NiMH i NiCD.

Funkcja świetnie sprawdzająca się w przypadku akumulatorów NiMH o małej impedancji i pojemności w trybie ładowania AUTO.

W czasie ładowania pojemność jest zawsze obliczana automatycznie jako iloczyn prądu ładowania i czasu. Proces ładowania zostanie automatycznie przerwany jeżeli ładowana pojemność przekroczy ustawiony limit.

Zabezpieczenia


W akumulatorach podczas procesu ładowania/rozładowywania zachodzi reakcja chemiczna, która powoduje nagrzewanie się akumulatora.

Po przekroczeniu niebezpiecznej temperatury proces zostaje automatycznie przerwany jak wtedy, gdy zostanie osiągnięty zadany wcześniej czas ładowania, nawet jeżeli akumulator nie będzie w pełni naładowany.

Aby uchronić akumulator przed uszkodzeniem jego napięcie jest stale monitorowane, jeżeli jego napięcie jednak spadnie poniżej dolnego limitu, proces zostaje automatycznie przerwany.

Pamięć wewnętrzna


iMAX B6 posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną i potrafi zapamiętać parametry ładowań/rozładowywań nawet do 10 akumulatorów. mDane dotyczące ustawieć podczas ładowania/rozładowywania można przechowywać.

W każdej chwili dane te można wywołać bez konieczności dodatkowych ustawień.

Cykliczne ładowanie/rozładowywanie można ustawić od 1 do 5 cykli podczas jednego, ciągłego procesu odświeżania akumulatora lub stymulowania jego aktywności.


Właściwości ładowarki:

Sterowanie mikroprocesorowe

Balanser

Ładowanie LiIon LiPo i LiFe

Ładowanie Ni-Cd i Ni-MH

Duży zakres zmiany natężenia prądu

Ogranicznik czasowy

Monitoring napięcia

Wbudowana pamięć (zapamiętuje do pięciu pakietów)

Formowanie baterii

Specyfikacja ładowarki:

Waga Netto  580g
Wejściowe napięcie  11 - 18V
Max. prąd ładowania  50W
Max. prąd rozładowania  5W
Zakres prądu ładującego  0.1 - 5A
Zakres prądu rozładowywującego  0.1 - 1A
NiMH/NiCd ilość celi  1 - 15S
Lilon/LiPo/LiFe ilość celi  1 - 6S
Napiecie prądu dla baterii PB  2 - 20V
Wymiary  133x87x33 mm

Specyfikacja zasilacza:

Mocny zasilacz sieciowy dedykowany do ładowarek Imax oraz Redox.

Rodzaj: Impulsowy, Stabilizowany

Napięcie wejściowe 100-240V AC

Napięcie wyjściowe 12V DC +/-

Moc wyjściowa 60W

Prąd wyjściowy 5A

Multimedia


Zapraszam również do obejrzenia krótkiego filmiku z udziałem tego wspaniałego sprzętu


Zawartość zestawu:
 

Ładowarka iMAX B6

Zasilacz 230V 5A 12V

komplet przejściówek do ładowania ogniw (widoczne na zdjęciach)

gniazdo Dean T na krokodylki
gniazdo Dean T na złącze JST/BEC
gniazdo Dean T na złącze serwa
gniazdo Dean T na złącze do ładowania klipsa do świec
wtyki gold 4mm na wtyk Dean T
gniazdo typu Jack na krokodylki

instrukcja w języku polskim PDF

Ładowarka może być zasilana z akumulatora 12V poprzez krokodylki lub z zasilacza przez gniazdo z boku ładowarki który nie wchodzi w skład zestawu. 
Polecamy opcjonalnie:

Multikabel GPX Extreme 38,5cm. Multifunkcjonalny adapter Banan 4mm - Tamiya, T-Dean, JST, krokodylki, wtyczka do ładowania klipsa. 

Przewód silikonowy 18AWG o długości 38,5cm.

Idealne rozwiązanie na posiadanie wszystkich potrzebnych przejściówek w jednym kablu.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...