Produkt dostępny
1 szt.
Model: EFYRMS
Wysyłka
Koszt wysyłki od: 7.99 PLN
Producent: 0
 

Stabilizator lotu RMS R-200 Żyroskop

EFYRMS

Stabilizator lotu RMS (żyroskop).

Urządzenie przeznaczone jest dla wszystkich użytkowników modeli samolotów R/C. Początkujący piloci modeli, poprzez zastosowanie stabilizatora, zyskują nieocenioną pomoc w nauce pilotażu. Piloci zaawansowani, zyskują dodatkowe możliwości pilotażu oraz pełne bezpieczeństwo użytkowania często bardzo skomplikowanych i kosztownych modeli.

Stabilizator RMS-R200 zaprojektowany został tak, aby wspomóc pilota zdalnie sterowanego modelu latającego podczas sterowania zarówno podczas nauki i treningu zdalnego sterowania, jak i w sytuacjach awaryjnych grożących rozbiciem modelu. Stabilizator dedykowany jest do modeli z napędem elektrycznym. Stabilizator ma wielkość zbliżoną do 8-10 kanałowego odbiornika i elektrycznie włączany jest pomiędzy odbiornik zdalnego sterowania i serwomechanizmy: sterowania lotkami, steru wysokości i steru kierunku. Dla sterowania lotkami przewidziany jest jeden kanał wyjściowy, więc w przypadku użycia dwóch serwomechanizmów napędzających oddzielnie lewą i prawą lotkę musimy zastosować przewód rozgałęziający (przewód „Y”) na wyjściu stabilizatora i mechanicznie zapewnić poprawną różnicowość wychyleń lotek. Nie jest możliwe również zastosowanie klapolotek. Pozostałe kanały sterowania modelem (sterowanie mocą silnika, klapami etc.) realizowane są wprost z odbiornika RC.

Cechy urządzenia:

  1. Pewna i niezawodna konstrukcja.
  2. Czujniki inercyjne wyznaczają kąty: przechylenia i pochylenia modelu.
  3. System dostosowany do większości konfiguracji modeli latających.
  4. Łatwa regulacja systemu do modelu.
  5. Dostępność wielu trybów lotu, co stanowi wsparcie dla wszystkich pilotów od początkującego do zaawansowanego.
  6. Trzy osiowa stabilizacja.
  7. Bezpieczeństwo użycia. W trybie stabilizacji kąta pełnemu wysterowaniu z nadajnika odpowiada maksymalnie 45 kąt przechylenia lub/i pochylenia.
  8. Funkcja automatycznego powrotu do punktu startu (opcja po podłączeniu sensora GPS).